Prezervatīvi

Prezervatīvs ir plāna gumijas uzmava, kuru uzvelk uz locekļa pirms dzimumakta. Prezervatīva lietošana novērš spermas nokļūšanu makstī, mutē vai anālajā atverē. Pareiza tā lietošana pasargā no nevēlamas grūtniecības un vēl būtiskāk - pasargā no seksuāli transmisīvām slimībām - STS ( gonoreja, sifiliss, HIV, u.c.)

Mūsdienās prezervatīvi visbiežāk ir pagatavoti no lateksa, mēdz būt arī poliuretāna prezervatīvi. Dažviet prezervatīvi tiek ražoti no dzīvnieku zarnām. Taču visdrošākie pret nevēlamu grūtniecību un STS ir tie, kas pagatavoti no lateksa un poliuretāna.

Lai arī lateksa prezervatīvi ir populārāki savas cenas un pieejamības dēļ, poliuretāna prezervatīvi skaitās labāki, jo tie neizraisa alerģiskas reakcijas un tie ir gludāki, tāpat tos var lietot kopā ar eļļas bāzes lubrikantiem. Ilgstoša dzimumakta laikā lateksa prezervatīvi izraisa lielāku berzi, kā rezultātā sievietes maksts var kļūt nepatīkami jutīga, var rasties dedzinoša sajūta. Poliuretāns ir daudz gludāks un rada mazāku berzi.Savukārt lateksa prezervatīvi ir labāki, jo tie ir elastīgāki un drošāki, kamēr poliuretāna ir mazāk elastīgi. Tātad, ja jums pēc lateksa prezervatīvu lietošanas ir nepatīkama, dedzinoša sajūta, iesakam pamēģināt poliuretāna prezervatīvus, jo iespējams jūs esat alerģisks pret lateksu.

Ja prezervatīvs tiek lietots pareizi, tad tā efektivitāte pret grūtniecības iestāšanos ir 98%, bet realitātē cilvēki prezervatīvus ne vienmēr lieto pareizi, līdz ar to, to efektivitāte samazinās līdz 80-90%. Secinājums- sabiedrība nav pietiekami izglītota par to, kā prezervatīvu pareizi jālieto.

Pirms prezervatīva lietošanas vienmēr jāpārbauda tā derīguma termiņš. Ja termiņš ir beidzies, prezervatīvu lietot nedrīkst, jo tā ķīmiskais satāvs var būt mainījies un tā īpašības var būt kļuvušas citādākas - trauslāks, neelastīgāks. Tas pats var notikt arī tad, ja prezervatīvs tiek nepareizi glabāts - to nedrīkst atstāt siltā, ciešā vietā ( tādā kā, piemēram, maks, kurš tiek glabāts bikšu kabatā), tāpat prezervatīvu nedrīkst atstāt tiešu saules staru iedarbībā.

Lateksa prezervatīvus var lietot kombinācijā ar ūdens bāzes lubrikantiem, un nekādā gadījumā nedrīkst lietot lubrikantus uz eļļas bāzes, tai skaitā neko tādu, kas ir saimniecībā izmantojams, piemēram, cepamā eļļa, margarīns, sviests, ķermeņa krēmi, sauļošanās eļļas, utt. Eļļas bāzes lubrikanti ķīmiski reaģē ar lateksu un tas maina savas īpašības, dzimumakta laikā lateksa prezervatīvs var saplīst.

Prezervatīvu veidi

Standarta prezervatīvi - caurspīdīgi lateksa prezervatīvi ar rezervuāru un papildus lubrikantu. Parasti to garums ir 160 mm, diametrs 52mm un to biezums ir aptuveni 0,07mm. Šis ir vispopulārākais un pieprasītākais prezervatīvu veids.

Prezervatīvi akta paildzināšanai - tie ir caurpsīdīgi lateksa prezervatīvi, kuri ir apstrādāti ar īpašu vielu, kas padara virieša locekli mazāk jutīgu, tā rezultātā tiek aizkavēta ejakulācija un paildzināts dzimumakts.

Prezervatīvi ar smaržu vai garšu - šie prezervatīvi izskata ziņā var būt ļoti dažādi, tiem var būt dažādas krāsas, reizēm arī formas. Tie ir apstrādāti ar lubrikantu, kuram ir pievienota vai nu garša vai smarža. Šie prezervatīvi ir paredzēti orālā seksa dažādošanai. Turklāt šādi prezervatīvi ir interesanta dāvana partnerim, lai ienestu intīmajā dzīvē ko jaunu.

Prezervatīvi ar rieviņām un pumpiņām- arī šie prezervatīvi var būt dažādās krāsās un formās. Tajos ir iestrādāts īpašs reljefs, kas papildus stimulē sievietes maksti, kā rezultātā maksts kļūst jutīgāka un sieviete var izjust spēcīgāku orgasmu. Šie prezervatīvi stimulē arī vīrieti, jo, lai arī reljefs ir prezervatīva ārpusē, to var just arī no iekšpuses.

Ļoti plāni prezervatīvi - šie prezervatīvi ir plānāki par parastajiem prezervatīviem un šos parasti izvēlās tie pāri, kuri vēlās izjust maksimāli dabīgas sajūtas.

Ļoti izturīgi prezervatīvi - izturīgi tie ir tāpēc, ka tie ir biezāki par standarta prezervatīviem. Šos prezervatīvus izmanto anālajam seksam, kur ir lielāka berze, vai arī seksam zem ūdens. Tāpat šos prezervatīvus izmanto cilvēki, kuri vēlas papildus drošību seksa laikā, jo iespējamība, ka tie saplīsīs ir daudz mazāka.

Lieli prezervatīvi (XL un XXL prezervatīvi)- prezervatīvi, kuru garums un diametrs ir lielāks kā standarta prezervatīviem. Parasti to garums ir 200mm un diametrs 54mm. Bet ir pieejami arī lielāki un garāki.

Cieši pieguļoši prezervatīvi - šaurāki prezervatīvi, kas pieguļ ciešāk loceklim. Šos var izmantot arī jaunieši, kas vēl nav sasnieguši pilnu briedumu.

Prezervatīvi bez lateksa - sintētiskie poliuretāna prezervatīvi, kurus izvēlās pāri, kuriem ir alerģija pret lateksu. Turklāt šādi prezervatīvi ir plānāki un tiem ir vairāk priekšrocību nekā lateksa prezervatīviem - tie ir bez nepatīkamas smaržas, tos var lietot ar jebkāda veida lubrikantiem, tie labāk vada siltumu un tos ir vieglāk uzglabāt.

Sieviešu prezervatīvi - prezervatīvi, kurus ievieto makstī. To funkcija ir tieši tāda pati - aizsargā pret nevēlamu grūtniecību un STS. Šos prezervatīvus var lietot kopā ar ūdens un silikona bāzes lubrikantiem.

Pirkt prezervatīvus!

SexyStyle - intīmpreču veikals


  • Regulāras atlaides
  • Iepakojums bez marķējuma
  • Necaurredzams iepakojums
  • Bezmaksas piegāde visā Latvijā